Różowy wrzesień

 Witajcie :)

Czy Wam tak czas szybko ucieka jak u mnie, zanim się dobrze nie zakrecę a tu już zbliża się kolejny miesiąc. A przed nami:

Różowy WrzesieńA kto nas inspiruje?  Tym bardziej mi miło bo to moja imienniczka :) - Bogumiła Anna Piotrowska z bloga  Ergo&Art Therapy

A co sama Bogusia pisze o sobie:


Mam na imię Bogusia. Jestem nauczycielem i terapeutą zajęciowym. Przez ponad 20 lat moja praca zawodowa była związana z krawiectwem, ale odkąd rozpoczęłam pracę w szkole stała się ona już tylko moim hobby. Specyfiką zawodu terapeuty zajęciowego jest ciągłe doskonalenie się w rękodziele. Terapia zajęciowa najprościej mówiąc to terapia przez pracę, czyli można wykorzystać zarówno techniki z zakresu plastyki jak i przeróżnych dziedzin rękodzielniczych. Z uwagi na staram się być na bieżąco z nowościami w rękodziele, które jest świetnym sposobem terapii dla dzieci i osób niepełnosprawnych, dlatego cały czas próbuję swoich sił w nowych technikach.


Swoją przygodę z rękodziełem rozpoczęłam już w szkole podstawowej, gdy pod czujnym okiem mamy uczyłam się podstaw szycia, haftu, szydełkowania oraz dziergania na drutach. Zainteresowania te przetrwały do dziś. Obecnie najlepiej czuję się w krawiectwie, szydełkowaniu, dzierganiu na drutach i hafcie, szczególnie richelieu. Wykonany przeze mnie bieżnik „ Maki” został wyróżniony na V Wystawie Rękodzieła Artystycznego „ Z nici Ariadny 2015”. Od kilku lat zakochana jestem we frywolitce, która choć jest piękna to niestety jest bardzo czasochłonna. Oprócz wymienionych technik wykonuję też decupage, kwiaty wstążkowe (kanzashi), kwiaty z foamiranu, makramę, scrapbooking i mix media, które to wymagają ogromnej pomysłowości i inwencji twórczej. Od jakiegoś czasu rozpoczęłam również przygodę z biżuterią koralikową i sutaszową, która to zawładnęła moim sercem. Inspirację czerpię przede wszystkich z życia, otoczenia ( szczególnie z piękna przyrody) oraz z pomysłów bardziej doświadczonych koleżanek, starając się uczestniczyć w kursach i różnego typu warsztatach. Brakuje mi tylko 2 rzeczy: czasu ( gdyż doba jest dla mnie za krótka) oraz pracowni, która stałaby się moim królestwem ( już jest w planach, potrzebny tylko czas na realizację)

Poniżej już praca, którą nas Bogusia inspiruje:

Piękna i pomysłowa praca, prawda?
Ja ze swojej strony bardzo dziękuję Bogusi za wspaniałą inspirację - i cóż do dzieła, żaba czeka na Wasze prace :)
You are invited to the Inlinkz link party!

Click here to enter

5 komentarzy:

 1. Piękna inspiracja🤩 Może tym razem zdążę coś zrobić do żaby 😀

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna inspiracja Bogusi. Prześliczne pudełeczko na drobiazgi!
  Chętnie przyłącze się do zabawy i w tym miesiącu, choć z czasem u mnie tak samo jak u Bogusi.
  Pozdrawiam Alina

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowna inspiracja.
  Nie wiem czy we wrześniu zdołam coś stworzyć (ten koszmarny remont!), ale banerek porywam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Inspiracja super a w wyzwaniu Bogusi to ja chyba wezmę udział, aczkolwiek kolor różowy nie bardzo w moim guście :-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczna praca:) Świetna inspiracja:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Projektscrap 2021 , Blogger